6 Nisan “Dünya Sosyal Gelişim ve Barış için Spor Günü”

6 Nisan “Dünya Sosyal Gelişim ve Barış için Spor Günü”

Her yıl 6 Nisan’da kutlanan “Dünya Sosyal Gelişim ve Barış için Spor Günü” için Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach açıklamalarda bulundu. Olimpiyat komitesi olarak üçüncüsü kutlanacak olan bu günü oldukça önemsediklerini dile getiren Bach, sporun toplum gelişiminde önemli rol oynadığına dikkat çekmek adına 6 Nisan’ın büyük fırsat sunduğunu ifade etti.

Eğitimden sağlığa, uluslararası hoşgörüden dünya barışına kadar bir çok alanda sporun ve olimpik hareketin katkılarını gören ve önemseyen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na teşekkürlerini ileten Thomas Bach, “Dünya Sosyal Gelişim ve Barış için Spor Günü” etkinlikleri kapsamında 2016 Olimpiyat oyunlarının yapılacağı Rio de Janeiro şehrindeki “Barış İçin Dövüş” (Fight for Peace) adlı sosyal projeleri hakkında da bilgi verdi.

Haberin detaylarına  buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanları doldurun *

Ankara Valiliği’nin 17 Ekim 2016 tarihinde almış olduğu karar neticesinde Kızılay İyilik Koşusu’nun yerinin değiştirilmesine karar verilmiştir. 30 Ekim tarihinde gerçekleşecek koşunun yeni yeri, yapılan toplantılar sonucunda Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM) olarak belirlenmiş ve koşunun saat 10.00’da başlaması kararlaştırılmıştır.
ÖNEMLİ DUYURU!
İYİLİK KOŞUSU KAYIT FORMU
Tüm gelir projelerimize aktarılacaktır.
İYİLİK KOŞUSU KAYIT FORMU
Tüm gelir projelerimize aktarılacaktır.
İYİLİK KOŞUSU SONUÇLARI
30 Ekim 2016 – Ankara Atatürk Kültür Merkezi – İyilik Koşusu Sonuçları