Ankara’da İyiliğe Adım Attık

Ankara’da İyiliğe Adım Attık

Kızılay İyilik Koşusu ile Ankara’nın merkezinde yardımseverlik ve spor bir araya geldi. Türk Kızılayı’nın sosyal projelerine hız kazandırmak hedefiyle gerçekleştirilen koşuda 437 kayıtlı koşucumuz, 300’ün üzerinde çocuk koşucumuz ve halk koşusuna katılan yaklaşık 400 spor ve iyiliksever ile unutulmaz bir deneyim yaşadık.

Sabahın erken saatlerinden itibaren etkinlik alanına gelmeye başlayan koşucularımız ısınmaya ve koşuya hazırlanmaya başlarken, güneş yükseldikçe artan kalabalık ile Başkent’te keyifli, müzik, eğlence, spor ve iyilik dolu bir pazar günü geçirdik.

Tam 3 kilometre olan parkurda çipli koşularımız saat 9.00’da başladı ve 6K kategorisi 2 tur, 10K kategorisindeki koşucularımız da 3 turdan biraz fazla koşarak İyilik Koşusunu tamamlamayı başardı.

Çipli koşuların ardından 11.00’da başlayan Çocuk Koşusu’nda 8-9-10 yaş grubundaki dostlarımız 500m koşarken, 11-12-13 yaşındaki koşucularımız 1K koştular. Çocuk koşusu öncesinde genç koşucularımız TAF Ankara İl Temsilcisi ve Türk Kızılayı Genel Müdürü tarafından koşuya ısınma antrenmanı yaptırıldı.  Palyaçolar ve maskotlarımız küçük koşucularımızın yüzlerini boyadı, oyunlar ve danslar ile koşuya eğlenerek hazırlanmalarını sağladı. Bütün çocukların 1 göğüs numarası ile yerini aldığı koşuda kategorisini tamamlayan her minik sporcumuz sertifika ve madalya ile ödüllendirildi.

Renkli görüntülere sahne olan Çocuk Koşusu’nun ardından 11.30’da Halk Koşusu’nun startı verildi. Profesyonel, amatör, çocuk, genç, yediden yetmişe herkesin geniş katılım gösterdiği Halk Koşusu’nda 3K’lık parkuru tamamlayan herkese madalya ve plaket verildi.

Biz kolay kolay unutulamayacak eğlenceli, spor ve iyilik dolu bir pazarı tüm koşucularımızla ve katılımcılarımızla paylaşmaktan büyük keyif aldık. Ankara’nın merkezinde koşarken atılan her adımın iyiliğe atıldığı İyilik Koşusu’nda yanımızda olan tüm koşucularımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

Bir dahaki İyilik Koşusu’nda görüşmek üzere.

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanları doldurun *