Ankara’daki Koşu Grupları

Ankara’daki Koşu Grupları

30 Ekim’de iyiliğe adım atacaksın ve hazırlık sürecinde kimlerle antrenman yapacağın konusunda hiçbir fikrin yoksa Ankara’da sana yol gösterecek koşu gruplarına bir göz atabilirsin. Bir çoğu koşmaya sonradan başlamış ve hepsi yeni katılımcılara açık gruplar. Antrenmanlarını yaparken hem tek başına kalmayıp hem de koşucuların tecrübelerinden yararlanmak istiyorsanız aşağıdaki gruplarla iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Koşuyor

Ankara Koşuyor, Koşu Kadını kurucu ekibini de içine alan geniş kapsamlı bir Ankara ekibi. Eylül 2014’te sadece koşu kadınlarından oluşan bir topluluktan, birçok erkeğin de katıldığı düzenli koşan bir grubuna dönüşmüştür. Onlar da kendilerini şöyle tanıtıyor:

“Ankara Koşuyor olarak biz, tamamı sosyal medya üzerinden bir araya gelmiş, daha önce birbirini tanımayan, ortak paydası “koşmak” olan bir ekibiz. Beraber hazırlandığımız yarış organizasyonları ile hedef odaklı koşuyor, antrenman planlarını 11898913_868904756529938_3520038332092664341_n1hedeflerimize göre hazırlıyoruz. Haftada en az iki gün beraber koşuyoruz. Geri kalan günleri de bireysel koşan veya diğer sporlarla ilgilenen arkadaşlarımıza bırakıyoruz Koşularımızı genellikle cumartesi günleri Ankara’nın çeşitli semtlerinde, salı günleri ODTÜ Kampüsü’nde yapıyoruz. Pazar günleri ise bireysel uzun koşularımızda da farklı noktalarda bizi görebilirsiniz. Bize katılmak isterseniz, sosyal medya hesaplarımızdan her haftanın detaylarını takip edip, koşulardan birine gelmeniz yeterli.”

Ankara koşuyor ekibi ile iletişime geçmek için Facebook üzerinden mesaj gönderebilirsiniz.

Ankarunning

Ankarunning başkent içindeki koşu sevdalılarının bir araya geldiği koşu grubu.  Topluluk Ağustos 2014’de bir araya gelmiş ve o günden beri sayfalarında verdikleri bilgiye göre her çarşamba ve pazar günleri toplanıp antrenmanlarını yapıyorlar.  Çarşamba günü antrenmanlarını 19:30’da Pazar günkü antrenmanlarını ise sabah 07:30’da yapan grup kendine yer olarak ODTÜ veya Eymir gölünü seçmiş.

Grubun kurucusu Çağrı Ünal Ankarunning’i şöyle tanımlıyor:

Ankara’da haftada 2 gün değişik yerlerde koşan, günlük hayatlarından sporu çıkartmayan, düzenli koşu ve fitness 11990546_881246851990480_6572767194034016692_nantrenmanlarını tam disiplinle yapan ama bir yandan da eğlenmeyi unutmayan,içinde profesyonel ve amatör sporcuların olduğu
bir ekibiz. Sporu hayat tarzı haline getirmek isteyen insanların katılımıyla büyüdük ve sıcak bir ekip haline geldik.
Bunun dışında şehir dışındaki yerel ve uluslararası koşulara katılıyoruz ve zaman zaman yardım odaklı vakıflar için yürüyüş ve koşu düzenliyoruz. Koşu duyurularımızı koşudan en az 1 gün önce sosyal medya hesaplarımızdan duyuruyoruz.

Ankarunning ekibi ile iletişime geçip koşmaya başlamak isterseniz info@ankarunning.com adresine mail atabilir veya facebook sayfalarından mesaj gönderebilirsiniz. Grubun instagram adresine ise @ankarunning’dan ulaşabilirsiniz.

Adım Adım Ankara

Türkiye’de adını yardımseverlik koşuları ile duyurmayı başarmış bir koşu grubu. İstanbul merkezli olan grubun bir çok şehirde de katılımcıları mevcut. Adım Adım Ankara ekibine facebook adresinden ulaşabilirsiniz.

Koşu Kadını

Koşu Kadını 2014 yılında kurulmuş bir koşu gurubu. Facebook üzerinden iletişime geçebileceğiniz grup kendilerini şöyle tanıtıyor:

“Koşan her kadın bir Koşu Kadınıdır” sözünden yola çıkarak, daha fazla Koşu Kadınına ulaşmak, farkındalık ‘yaratmak ve Koşu Kadınlarına motivasyon kaynağı 10947243_739726789468479_3135805569943055461_nolmak amacıyla “Koşu Kadını” bireysel bir girişim olarak başladı. Çeşitli sosyal medya araçları ile bireysel koşu aktiviteleri paylaşılırken, zamanla Koşu Kadını
hesabının instagram üzerinden yaptığı haftalık koşu çağrıları ile Koşu Kadını topluluğu oluşmaya başladı.

Koşu Kadını olarak düzenli koşulara Haziran 2014’te başladık. Şu anda bu topluluk, farklı noktalarda koşan pek çok kadından oluşuyor ve sürekli büyüyor. ODTÜ Kampüsü ve Eymir Gölü çevresinde devam eden koşularımızda, hem kadınları koşmaya teşvik etmeye, hem de kişisel yarış hedeflerini geliştirmeye çalışıyoruz. Beraber hazırlandığımız yarış organizasyonları ile hedef odaklı koşuyor, koşu planlarını hedeflerimize, göre hazırlıyoruz.

Bizler önce Ankara’da ve sonra Türkiye’de, koşan tüm kadınları bu topluluğun bir parçası olmaya davet ediyoruz

Ankarun

İyilik Koşusu’na hazırlanırken katılabileceğiniz gruplardan bir diğeri de Ankarun koşu grubu. Facebook gruplarından ulaşabileceğiniz grup kendini şöyle tanımlıyor:

Havaların ısınması ile, Cumartesi ve Pazar günü belli saatlerde Dikmen Vadisi, Eymir Gölü vb. yerlerde eşim ve ortağım Mehtap Kırbaç ile Orta ve Yüksek zorlukla antrenman yapmayı ve katılımcı sayısına göre antrenman yaptırmayı planlıyoruz. Katılım, tamamen “Ücretsiz” olup, amatör ruhlarla, profesyonel çalışmaları içerecek.

Amacımız, herkese spor yapmayı sevdirmek, gücünüz aslında ne kadar var olduğunu ispat etmek olacak. Bu çalışmalar, başlarda yorucu, zorlayıcı olurken ilerleyen zamanlarda vazgeçemeyeceğiniz ve daha azı ile yetinemeyeceğiniz bir çalışma olacak.

Zorlanmayı seven, çabuk pes etmeyen, vazgeçmeyi aklından geçirmeyen, kendisini test etmek isteyen tüm kadın, erkek, genç, yaşlı, herkesi bekliyor olacağız. Bu harika çalışmaların bir parçası olmanızı tavsiye ediyoruz.

Antrenmanlar, ağırlıklı olarak kardio içeren, yağ yakımını arttırmaya yönelik, kendi vücut ağırlığınızla rahatlıkla yapabileceğiz ancak sizi güçlendirecek ve forma sokacak egzersizler olacak, ki bence en önemlisi grup içinde dışarıda yapacağınız, antremman sonunda t-shirt’ünüzün sırılsıklam olacağı, kendinizi iyi hissedeceğiniz bir çalışma olması.

Ek olarak belirtmek isterim ki, size kimse neden antrenmana gelmediğinizi sormayacak, pes ettiğinizde başınızda sizin dinlenmenizi bekleyen olmayacak, unutmayın ki bu antrenmanların tamamını başkası için değil, kendiniz için yapıyor olacaksınız ! O yüzden en iyisini yapmaya çalışacaksınız.

Aynı zamanda bu işe gönül vermiş diğer eğitmen arkadaşlarımda zaman zaman bizlere katılarak, tek düze antrenman yerine, değişik stillerde bizleri çalıştıracak. Birbirimizden sürekli destek ve yardım alıyor olacağız. Katılacak ve bu heyecanı bizimle paylaşacak tüm sporseverlere şimdiden teşekkür ederiz.

Kosankara

Son olarak kosankara grubu ise daha çok uzun mesafe koşucularının yer aldığı bir koşu grubu. Antrenmanlarını genel olarak ODTÜ’de yapıyorlar. Kosankara grubu ile iletişime geçmek ve onlarla beraber koşuya hazırlanmak için facebook’taki gruplarını ziyaret edebilirsiniz.

 

1 Yorum

  • Beysun Aslan 19 Ekim 2015 22:37

    Şampiyonlar Kulübü / Champion’s Club olarak ikinci yılımızı kutladık. Hafta sonları ve hafta içi bir gün mutlaka Anıttepe Koşu parkurunda görme engelli çoçuklarımıza ve gençlerimize koşmayı birebir öğreterek antrenman yaptırıyoruz. Iki Şampiyon atletimizde ayrıca çocuklarımıza gönülden vakit ayırıyor. Hedefimiz görmeyen bu çocukları koşturarak özgüvenlerini sağlamalarına yardımcı olarak göremedikleri için karşılaştıkları zorluklarla başedebilmelerini sağlamak. 8 Kasım’da çocuklarımızı yarışınızda koşturmaktan mutluluk duyacağımızı belirtir Sevgilerimizi iletiriz. Kurucu Beysun Aslan ilalan

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanları doldurun *

Ankara Valiliği’nin 17 Ekim 2016 tarihinde almış olduğu karar neticesinde Kızılay İyilik Koşusu’nun yerinin değiştirilmesine karar verilmiştir. 30 Ekim tarihinde gerçekleşecek koşunun yeni yeri, yapılan toplantılar sonucunda Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM) olarak belirlenmiş ve koşunun saat 10.00’da başlaması kararlaştırılmıştır.
ÖNEMLİ DUYURU!
İYİLİK KOŞUSU KAYIT FORMU
Tüm gelir projelerimize aktarılacaktır.
İYİLİK KOŞUSU KAYIT FORMU
Tüm gelir projelerimize aktarılacaktır.
İYİLİK KOŞUSU SONUÇLARI
30 Ekim 2016 – Ankara Atatürk Kültür Merkezi – İyilik Koşusu Sonuçları