Aş Evlerine Nakdi Yardım

Aş Evlerine Nakdi Yardım

Türkiye genelinde 14 aşevi ile hizmet veren Türk Kızılayı, sağlıklı ortamlarda, besin değeri yüksek gıda malzemelerinden oluşan ve bir ailenin beslenme ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanan sıcak yemekleri ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyor. 100 binlerce kişinin yararlandığı aşevleri sadece yılın belirli bir dönemi değil 365 gün hizmet veriyor.

Geçmişten günümüze yardımlarınızla, Ankara, İstanbul, Konya, Akşehir, Diyarbakır, İhsaniye, Bandırma, Edirne, Kocaeli, Ağrı, Van, Bingöl illerinde kurduğu aşevlerinin kapılarını ihtiyaç sahibi ailelere açan Türk Kızılayı, aşevlerine kadar gelemeyen, dışarı çıkamayacak durumda olan yaşlı, engelli ve hastaların yemeklerini de özel sefer taslarında hazırlayarak evlerine ulaştırıyor. 365 gün aralıksız çalışarak on binlerce kişiyi doyuran Kızılay aşevleri, aynı zamanda köy ve kasabalardan merkeze okumaya gelen yoksul öğrencilere de eğitim öğretim yılı boyunca öğle yemeği veriyor, ramazan ayında ise iftar ve sahurluk sıcak yemek hizmeti sunuyor.

Türk Kızılayı’nın aşevlerinden yararlanan 5 kişilik bir ailenin günlük maliyeti ise 35 lira olarak belirlenmiştir. Bu durumda Kızılay İyilik Koşusu’nda 12k koşusuna kayıt yaptırdığınızda 7 kişilik bir ailenin günlük yemek ihtiyacını karşılamış oluyorsunuz.

Kızılay İyilik Koşusu ile fark yaratmak bu kadar kolay. Siz de iyilik Koşusu’na kaydınızı yaptırın ve iyiliğe adımınızı atın.

 

SENDE BAĞIŞ YAP
Ankara Valiliği’nin 17 Ekim 2016 tarihinde almış olduğu karar neticesinde Kızılay İyilik Koşusu’nun yerinin değiştirilmesine karar verilmiştir. 30 Ekim tarihinde gerçekleşecek koşunun yeni yeri, yapılan toplantılar sonucunda Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM) olarak belirlenmiş ve koşunun saat 10.00’da başlaması kararlaştırılmıştır.
ÖNEMLİ DUYURU!
İYİLİK KOŞUSU KAYIT FORMU
Tüm gelir projelerimize aktarılacaktır.
İYİLİK KOŞUSU KAYIT FORMU
Tüm gelir projelerimize aktarılacaktır.
İYİLİK KOŞUSU SONUÇLARI
30 Ekim 2016 – Ankara Atatürk Kültür Merkezi – İyilik Koşusu Sonuçları