Aşevlerine Nakdi Yardım

Aşevlerine Nakdi Yardım

İyiliğe giden yolda yapılacak yardımlardan en güzeli şüphesiz ki aşevlerine yardım projesi. 100 binlerce kişinin yararlandığı aşevleri sadece yılın belirli bir dönemi değil 365 gün hizmet veriyor.

Türkiye genelinde 14 aşevi ile hizmet veren Türk Kızılayı, sağlıklı ortamlarda, besin değeri yüksek gıda malzemelerinden oluşan ve bir ailenin beslenme ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanan sıcak yemekleri ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyor.

Geçmişten günümüze yardımlarınızla, Ankara, İstanbul, Konya, Akşehir, Diyarbakır, İhsaniye, Bandırma, Edirne, Kocaeli, Ağrı, Van, Bingöl illerinde kurduğu aşevlerinin kapılarını ihtiyaç sahibi ailelere açan Türk Kızılayı, aşevlerine kadar gelemeyen, dışarı çıkamayacak durumda olan yaşlı, engelli ve hastaların yemeklerini de özel sefer taslarında hazırlayarak evlerine ulaştırıyor. 365 gün aralıksız çalışarak on binlerce kişiyi doyuran Kızılay aşevleri, aynı zamanda köy ve kasabalardan merkeze okumaya gelen yoksul öğrencilere de eğitim öğretim yılı boyunca öğle yemeği veriyor, ramazan ayında ise iftar ve sahurluk sıcak yemek hizmeti sunuyor.

Türk Kızılayı’nın aşevlerinden yararlanan 5 kişilik bir ailenin günlük maliyeti 25 lira olarak belirlenmiştir. Bu durumda Kızılay İyilik Koşusu’nda 10k koşusuna kayıt yaptırdığınızda 5 kişilik bir ailenin 2 günlük yemek ihtiyacını karşılamış oluyorsunuz.

Kızılay İyilik Koşusu ile fark yaratmak bu kadar kolay. Siz de iyilik koşusu’na kaydınızı yaptırın ve iyiliğe adımınızı atın.

Kızılay İyilik Koşusu’na bağışta bulunmak için tıklayınız.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanları doldurun *