Biraz da İyilik İçin Çalış

Biraz da İyilik İçin Çalış

Kurumsal şirketlerde sosyal sorumluluk projelerinin yaygınlaşmasının hem şirketlere hem de topluma önemli katkılar sağladığı bir çok araştırmayla kanıtlanmış bir gerçek. Sosyal sorumluluk projelerinin şirketlere sağladığı katkılar arasında tüketici gözünde marka algısının olumlu yönde etkilenmesi ve bu sebeple tercih sebebi haline gelmesi de söylenebilir. Ayrıca  İngiltere’de yapılan bir araştırma tüketicilerin sosyal sorumluluk görevini iyi üstlenen firmaları %20 oranında daha fazla tercih ettiğini ortaya koymuştur.

Kurumsal firmaların sosyal sorumluluk projelerinde çalışanları ile beraber yer alması çalışanlar ile şirket arasındaki bağı daha fazla güçlendirmektedir. Grup olarak toplum yararına çalışan, koşan, proje üreten ve toplumsal iyiyi hedefleyen kurumlarda çalışanlar önemli ölçüde kendini şirkete bağlı hissetmektedir.

Bünyesinde yer aldığı şirkete gönülden bağlı olan çalışanlar yenilikçi yaklaşımları ile kurumu her zaman ileriye taşımaktadır. Gallup’un yaptığı araştırmaya göre dünyada çalışanları sadece %13’ü işine gönülden bağlıdır ve kurumunu benimseyen çalışanların sayısının arttırılması kurumsal firmalar için oldukça önem taşımaktadır. Bu durumda şirketlere düşen görev, çalışanları ile sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktır. Bunun için özellikle üst düzey yöneticilerin bu tür projelerde yer alması ve çalışanlarına farkındalık katması oldukça önemli.

Unutmayın ki daha iyi bir toplum için uğraş veren kurumlar her zaman kalıcı olmayı başarmışlardır. Siz de çalışanlarınızla birlikte önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmek istiyorsanız 30 Ekim’de Kızılay Meydanı’nındaki yerinizi ayırın.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanları doldurun *