Hakkında

58

İlk olarak 8 Kasım 2015’de Ankara, Kızılay Meydanı’nda, ikincisi ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ortaklığında “Fun Run Series” kapsamında 15 Mayıs 2016 tarihinde Pendik’te gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük STK Koşusu olan Kızılay İyilik Koşusu’nun üçüncüsü 30 Ekim 2016’da Ankara’da Atatürk Kültür Merkezinde koşuldu.

“İyiliğe Adım At” sloganıyla gerçekleştirilen koşuda, 3000 metrekarelik etkinlik alanı ve 3 kilometrelik parkurda hayat buldu. Canlı DJ ve perküsyon performansları, animatörler, her yaştan ve milli sporcuların katılımıyla daha da renklenen etkinlik alanı, iyilik için adım atmaya gönüllü binlerce kişinin durağı oldu.

Koşulardan toplanan yardımların Türk Kızılayı’nın Sevgi Bohçası, Aş Evleri ve Özel Eğitim Sınıfları projelerine fon olarak aktarıldığı organizasyona 12K ve 6K çipli koşular ile çocuk koşusu kategorilerinde toplamda 1000’in üzerinde koşucu katıldı.

sponsorluk ve proje-A4
Ankara Valiliği’nin 17 Ekim 2016 tarihinde almış olduğu karar neticesinde Kızılay İyilik Koşusu’nun yerinin değiştirilmesine karar verilmiştir. 30 Ekim tarihinde gerçekleşecek koşunun yeni yeri, yapılan toplantılar sonucunda Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM) olarak belirlenmiş ve koşunun saat 10.00’da başlaması kararlaştırılmıştır.
ÖNEMLİ DUYURU!
İYİLİK KOŞUSU KAYIT FORMU
Tüm gelir projelerimize aktarılacaktır.
İYİLİK KOŞUSU KAYIT FORMU
Tüm gelir projelerimize aktarılacaktır.
İYİLİK KOŞUSU SONUÇLARI
30 Ekim 2016 – Ankara Atatürk Kültür Merkezi – İyilik Koşusu Sonuçları