İstanbul İyilikle Buluştu!

İstanbul İyilikle Buluştu!

Kızılay İyilik Koşusu, Fun Run Series’in 7 km’lik Pendik etabı ile birleşerek, “İstanbul’u İyilik İçin Koşuyorum” sloganıyla sahil şeridinde koşuldu. Gencinden yaşlısına 1600 kişinin katıldığı koşuda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Pendik Sahil Yolu’nda 7 km koşulan Kızılay İyilik Koşusu ile 1600 kişi Türk Kızılayı’nın sosyal projelerine destek verdi. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in startı ile başlayan koşuda her yaştan 1600 kişi ter döktü. Sunuculuğunu Merve Aydın ve Hasan Yalnızoğlu’nun yaptığı organizasyon, Pendik Sahilde ısınma hareketleriyle başladı. Ardından gerçekleşen koşu sonunda kadınlarda 28.07’lik derecesiyle Yeliz Kurt, erkeklerde ise 22.59’luk derecesiyle Aykut Taşdemir birincilik elde ederek kupanın sahibi oldu. Yarışmada dereceye giren tüm sporculara madalya ve kupaların yanı sıra dereceye girenlere Pendik Belediyesi tarafından tablet hediye edildi.

88 yaşında 7 kilometreyi koştu

Yaklaşık iki saat süren koşuya Belediye Başkanı Kenan Şahin, Kaymakam Osman Tunç ve Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın yanı sıra Türkiye’nin en yaşlı atleti unvanına sahip 88 yaşındaki Erdoğan Dulda da katıldı. Kızılay İyilik Koşusu’nun koşu takımında yer alan ve 80 yıldan beri koştuğunu belirten Dulda, gençlere taş çıkartan performansıyla 7 kilometrelik koşuyu tamamlayarak dereceye girenlerle birlikte şeref kürsüsüne çıktı.

Geliri Kızılay’a

Türk Kızılayı’nın “İyilik Koşusu” kopseptinde “İstanbul’u İyilik İçin Koşuyorum” sloganıyla gerçekleşen koşudan elde edilen gelir de Türk Kızılayı’na bağışlandı.

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanları doldurun *