Koşarken Sıkılma

Koşarken Sıkılma

Uzun mesafe koşucularının gerek antrenmanlarda gerekse yarışlarda yaşadıkları ilginç sorunlardan biri de koşarken sıkılmak. Bir saatten uzun süren koşular her ne kadar zihninizi boşaltsa ve meditasyon olarak işlev görse de bir yerden sonra bu durumda değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için birçok koşucu yanında mp3 çalar radyo v.b müzik çalar taşıyarak sorunu çözüme kavuşturmayı başarıyor. Fakat koşarken sıkılmamak için mp3 çalarınızdan veya telefonunuzdan müzik dinlemek haricinde yapabileceğiniz bir aktivite daha var o da “Koşturmaca” adlı blogda yayınlanan Podcast serileri.

Mert Derman - Ilgaz KuruyazıcıKoşturmaca Podcastler Ilgaz Kuruyazıcı ile Mert Derman’ın hazırlayıp sunduğu ve şuana kadar 52 bölüm yayınlanmış ortalama 40 dakikalık ses kayıtlarından oluşuyor. Oldukça keyifli ve bilgilendirici geçen yayınlara Ilgaz Kuruyazıcı İstanbul’dan, Mert Derman ise Ankara’dan katılıyor. İkisi de iyi koşucular ve koşu camiası içinde tanınan isimler. Mert Derman koşmaya 2008 yılında başlamış ve 2009 yılında ilk önce yarı maraton daha sonra da maraton koşmayı başarmış.  Ritim isimli bloğunda belirttiğine göre de en son 2015 Haziran’da 102.5 KM’lik koşu tamamlamış. Aynı zamanda bu blogda koşuyla ilgili oldukça keyifli yazıları da bulunmakta. Ilgaz ise koşmaya 2006 yılında başlamış ve 3 yıl içerisinde 5 maraton tamamladıktan sonra ultra maraton koşularına yönelmiş. Kendisi 2010’dan beri de ultra maraton koşuyor.

İkisi de tüm bunların yanında koşucular için önemli bilgiler içeren podcast yayınlarını yapmayı da ihmal etmiyor. Bu yayınlarda yaklaşan yarışlardan tutun koşuya yeni başlayanlar için önemli bilgiler içeren birçok konudan söz ediyorlar. Kimi zaman aldıkları konuklarla ilgi çekici konulara da değinen ikili, koşarken aynı zamanda bilgilenmenizi sağlıyor. Antrenmanda veya yarışta sıkılmamak ve Mert ile Ilgaz’ın eğlenceli sohbetleriyle koşu hakkında bilgilenmek istiyorsanız sizde aşağıdaki linke tıklayarak Koşturmaca’nın bu zamana kadar yayınlanmış bütün bölümlerine ulaşabilir ve bunları telefonunuza yada mp3 çalarınıza indirebilirsiniz.

Koşturmaca Podcast: Tüm bölümler için tıklayınız

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanları doldurun *

Ankara Valiliği’nin 17 Ekim 2016 tarihinde almış olduğu karar neticesinde Kızılay İyilik Koşusu’nun yerinin değiştirilmesine karar verilmiştir. 30 Ekim tarihinde gerçekleşecek koşunun yeni yeri, yapılan toplantılar sonucunda Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM) olarak belirlenmiş ve koşunun saat 10.00’da başlaması kararlaştırılmıştır.
ÖNEMLİ DUYURU!
İYİLİK KOŞUSU KAYIT FORMU
Tüm gelir projelerimize aktarılacaktır.
İYİLİK KOŞUSU KAYIT FORMU
Tüm gelir projelerimize aktarılacaktır.
İYİLİK KOŞUSU SONUÇLARI
30 Ekim 2016 – Ankara Atatürk Kültür Merkezi – İyilik Koşusu Sonuçları