Masa Başı Egzersizleri

Masa Başı Egzersizleri

İş yerinde yada evde olmak egzersiz yapmanıza engel değil. Aşağıda masa başında yapabileceğiniz egzersizlerle formunuzu koruyabilirsiniz.

Masa başında çalışırken boyun, sırt ya da bel ağrılarının hissedildiği anlarda yapılabilecek basit ama etkili egzersizler ile ağrıların azaldığını ve zaman içinde egzersizlere devam ettikçe ağrıların olmamaya başladığını görüyoruz.

Tüm gün masa başında olmak ağrılara sebep olmanın yanında kişilerin formlarının da bozulmasına sebep oluyor. Bacaklarda varis sorunundan, sırtta kamburluğa, yürüyüşte ve omuzlarda sinir sıkışmasına kadar birçok şikayet doğurabilen sabit pozisyonda durarak çalışmaya karşı aşağıdaki egzersizleri yaparak etkileri azaltabilirsiniz.

 

Masa Başı Egzersizleri   Kızılay İyilik Koşusu Blog (1)Bu hareketlerin dışında koltuğunuzda otururken sırtınızın düz bir şekilde durmasına dikkat edebilirsiniz. Ya da belki bir egzersiz topunda oturarak çalışabilirsiniz. Bunun yanında bilgisayarla çalışıyorsanız ekrana direkt olarak karşıdan bakmak boynunuzu rahat tutmanın yanında gözlerinizin yorulmamasına da yardımcı olacaktır.

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanları doldurun *

Ankara Valiliği’nin 17 Ekim 2016 tarihinde almış olduğu karar neticesinde Kızılay İyilik Koşusu’nun yerinin değiştirilmesine karar verilmiştir. 30 Ekim tarihinde gerçekleşecek koşunun yeni yeri, yapılan toplantılar sonucunda Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM) olarak belirlenmiş ve koşunun saat 10.00’da başlaması kararlaştırılmıştır.
ÖNEMLİ DUYURU!
İYİLİK KOŞUSU KAYIT FORMU
Tüm gelir projelerimize aktarılacaktır.
İYİLİK KOŞUSU KAYIT FORMU
Tüm gelir projelerimize aktarılacaktır.
İYİLİK KOŞUSU SONUÇLARI
30 Ekim 2016 – Ankara Atatürk Kültür Merkezi – İyilik Koşusu Sonuçları