Nasıl Bağış Toplarım?

Nasıl Bağış Toplarım?

İyilik koşularında koşuculara düşen en önemli görev benimsediği projeyi harekete geçirmektir. Kızılay İyilik Koşusu’na kaydolup gerçekleştirmek istediğin projeyi seçtikten sonra asıl iş bağış toplamak ve bunu yapabilmek için birçok yola sahipsin.

Bağış toplamak için seçeceğin yollardan bir tanesi tanıdıklarına e-posta göndermek. Bunun için burada yer alan örnek mektuplar yazısına bakabilir ve seçtiğin örnek yazıyı kendine göre düzenleyip çevrendeki herkese yollayabilirsin. Elektronik posta göndermek potansiyel bağışçılarını harekete geçirebilir, ayrıca önemli bir farkındalık yaratabilirsin.

Bir bilinç oluşturabileceğin ve bağış toplayabileceğin alanlardan bir tanesi de sosyal medya. Günümüzde hemen hepimizin kullandığı dijital medya hesaplarından sosyal çevrene çağrıda bulunabilirsin. Bu çağrıyı antrenman yaptığın süre boyunca yenileyebilir böylelikle insanlarda iyilikte yarıştığına dair kalıcı bir algı oluşturabilirsin.

Modern iletişim yöntemlerinin yanı sıra bağış toplarken kullanılabilecek yöntemlerden bir diğeri ise kişiler ile birebir iletişim kurmak. Bu sayede toplanacak ortalama bir bağış için Amerikan Kızılhaçı’nın gönüllülere tavsiye ettiği bir öneri mevcut:

Bireysel olarak koşuya kayıt olarak yapacağın katkı: 50TL
Ailendeki 3 kişiden 20’şer TL: 60TL
En yakın 3 arkadaşından 10’arTL: 30TL
Sıkça görüştüğün iki şirketten 30’ar TL: 60TL
Toplam: 200TL

Bu yöntemle örneğin aşevi projesine katkı yaptıysan 5 kişilik ailenin 8 günlük yemek ihtiyacını karşılamış olursun. Gördüğün gibi, iyiliğe adım atman için bir engelin yoksa küçük bir uğraşla gerçekten bir şeyleri değiştirebilirsin.

Eğer daha önce yardımseverlik koşularında yer almadıysan bunun için ilk adımı 8 Kasım’da Kızılay Meydanı’nda atabilirsin. Unutma kişisel tarihinde önemli bir an yaratmak senin elinde.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanları doldurun *