Özel Eğitim Sınıfları

Özel Eğitim Sınıfları

Özel eğitim sınıfları projesi Türk Kızılayı bünyesinde devam eden ve iyilik koşusu ile de kaynak yaratılmak istenen hayata dair önemli projelerden bir tanesi. Proje kapsamında özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımızın eğitimlerine katkı sunmak hedefleniyor. Halihazırda devam eden proje sayesinde Samsun’dan Ağrı’ya, Malatya’dan Kırşehir’e kadar bir çok şehirde özel eğitim sınıflarının açılması sağlanıyor.

Türk Kızılayı, doğumlarından itibaren yaşıtlarına göre pek çok konuda destek ve bakıma ihtiyacı olan bu çocuklarımızın eğitimleri için devlet okullarında ‘Özel Eğitim Sınıfları’ açıyor. Böylece çocuklar, özel eğitime ihtiyacı olmayan akranları ile birlikte aynı okulda eğitimlerine devam edebiliyorlar.

Özel eğitim sınıflarında çocuklar, toplum içinde bağımsız yaşamaları ve kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri, temel yaşam becerilerini geliştirmeleri için özel eğitim programlarından yararlanıyor. Eğitimler özel yöntem ve araç-gereçler kullanılarak veriliyor. Özel eğitim sınıflarının temel disiplini; çocuklarımızın temel eğitimine katkı sağlayacak seviyede, el-göz koordinasyonu, motor beceri geliştirmeye yönelik sesli, renkli, dokunarak öğrenmeyi-kavramayı hedefleyen çeşitli eğitici materyaller ve donanım malzemelerinden oluşuyor.

Projeye yapılan bağışlarla Türk Kızılayı tarafından devlet okullarında “Sen Çok Özelsin” isimli özel eğitim sınıflarının düzenlenmesi yapılıyor. Projemize yapacağınız bağışlarla özel ilgi ve desteğe gereksinimi olan çocuklarımızın 8 yıllık eğitimlerine katkıda bulunabilirsiniz.

 

SENDE BAĞIŞ YAP