Sevgi Bohçası Projesi

Sevgi Bohçası Projesi

Kızılay İyilik Koşusu’nda kaynak yaratmayı hedeflediğimiz projelerden biri Sevgi Bohçası. Bu proje kapsamında doğum sonrasında anne ve bebek için gerekli en temel ihtiyaçlar karşılanıyor.

Sevgi bohçası ile yeni doğan ünitesinde dünyaya gelen bebeklerin öncelikli olarak beslenme, hijyen, giyim eşyası gibi ihtiyaçları karşılanarak, yeni doğan bebeklerin uygun koşullarda bakılabilmesi için ailelerin sosyal yardım hizmetlerinden ve bebek bakımı ile ilgili bilgilendirme hizmetlerinden faydalanması sağlanıyor.

Sevgi Bohçası Projesi kapsamında yapılan bağışlar kadar Sevgi Bohçası temin ediliyor. Temin edilen bohçalar, Genel Müdürlük ve Şube Başkanlıkları aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Ayrıca Türk Kızılayı ile Hilton Otelleri arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde de “Küçük Bir Katkı Büyük Bir Fark” sloganı ile 2013 yılında Sevgi Bohçası kampanyasına bağış toplandı. 2013 yılı içerisinde 73.602,72 TL tutarındaki bağış karşılığında 634 adet Sevgi Bohçası dağıtımı gerçekleştirildi.

Hayatın ilk anında dahi insanların yanında olan Türk Kızılayı’nın sevgi bohçası projesi içerisinde yer alan malzemeler ise şunlar:

BEBEK İÇİN
Hastane Çıkışı (Tulum ve Zıbın Takımı) 1 Takım
Pamuk 1 Paket
Bebek Bezi 2 Paket
Islak Mendil 2 Paket
Pişik Kremi 1 Paket
Şampuan 1 Adet
Sabun 1 Adet
Yelek veya Ceket 1 Adet
Battaniye 1 Adet
ANNE İÇİN
Gecelik 1 Adet
Hijyenik Ped 1 Paket

Siz de bu projeye destek vermek istiyorsanız Kızılay İyilik Koşusu’nda koşabilir, koşarak bağış toplayabilir veya koşu kapsamında bu projeye bağışta bulunabilirsiniz.

Kızılay İyilik Koşusu’na bağışta bulunmak için tıklayınız.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanları doldurun *